جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨ --

خانه/ بازگشت

صفحه فعلی:اخبار > تبدیل استیل به زباله دان تایرهای فرسوده / شهرداری آستارا پیگیر بهسازی حاشیه تالاب است  چاپ        ارسال به دوست

تبدیل استیل به زباله دان تایرهای فرسوده / شهرداری آستارا پیگیر بهسازی حاشیه تالاب است
معیتی:

تبدیل استیل به زباله دان تایرهای فرسوده / شهرداری آستارا پیگیر بهسازی حاشیه تالاب است

شهردار بندر مرزی آستارا گفت : تالاب استیل عباس آباد به زباله دان تایرها و لاستیک های فرسوده تبدیل شده و شهرداری پیگیر بهسازی حاشیه این تالاب است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان ، «جواد معیتی» پس از جلسه شورای اسلامی شهر مرزی بندر آستارا ، در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها اظهار کرد : تالاب استیل یکی از موهبت های بندر مرزی آستارا می باشد و باید به دلیل درخواست اکثریت اهالی شهرستان ، در راستای جذب گردشگر و توریست نقش تأثیرگذار خود را ایفا کند.

وی با انتقاد از اینکه این تالاب رها شده است ، ادامه داد : استیل به زباله دان تایر ها و لاستیک های فرسوده تبدیل شده است و متأسفانه باید بگوئیم که محیط زیست این تالاب در حال نابودی و از بین رفتن است.

وی بهسازی و زیباسازی حاشیه تالاب را از اهداف شهرداری برشمرد و گفت : این مهم با رعایت کلیه مسایل زیست محیطی و مدنظر قرار دادن اظهارات کارشناسان و به خصوص متخصصان محیط زیست عملی خواهد شد.

معیتی با بیان اینکه پیش تر طرح پیشنهادی شهرداری در این زمینه تنظیم شده است ، افزود : دوباره این طرح به دست اندرکاران محیط زیست و منابع طبیعی و سایر مسئولان ذیربط ارائه خواهد شد تا تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

وی با اشاره به اینکه در آینده ای بسیار نزدیک عملیات بهسازی حاشیه این تالاب آغاز خواهد شد ، خاطر نشان کرد : طی چند روز آینده ، جلسه ای با حضور فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا و مسئولان استانی برگزار خواهد شد تا جوانب مختلف اجرای این طرح بررسی گردد.

شهردار آستارا به اختصاص 2 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات شهرداری ها و دهیاری های برای این منظور اشاره کرد و یادآور شد : پیش از این مبلغ 5 میلیارد ریال از سوی استانداری گیلان برای اجرای فاز اول بهسازی حاشیه این تالاب اختصاص یافته بود.

وی در پایان اضافه کرد : هرگونه اقدام در تالاب استیل بر اساس استعلامات خواهد بود و بدون جمع بندی نظرات مهندسان و کارشناسان خبره ، هیچ حادثه ای در این مکان طبیعی رخ نخواهد داد.


١٤:٣٩ - پنج شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٢    /    تعداد نمایش : ٥٩١لینکستان | پایگاه مقالات | دانلود اطلاعات و فرم ها | گالری عکس | تماس با شهرداری

کل بازدید ها: 457942 | بازدیدهای امروز: 108

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آستارا است.

طراحی و پیاده سازی: واحد انفورماتیک شهرداری آستارا